Sesja terapeutyczna trwa 50 minut, licząc od umówionej godziny bez możliwości przedłużenia spotkania z uwagi na innych pacjentów.
Sesję terapeutyczną można odwołać najpóźniej 48 godzin przed umówionym terminem. W razie nie poinformowania o rezygnacji z sesji lub późniejszym jej odwołaniu (również z przyczyn niezależnych od pacjenta), pacjent zobowiązuje się opłacić koszt tej sesji.
Proces terapeutyczny, w którym istotna jest zmiana jest zazwyczaj okresem długoterminowym. Wiąże się to z wielomiesięcznym lub nawet kilkuletnim zaangażowaniem czasowym, emocjonalnym i finansowym. Pierwsze spotkania nazywane są konsultacjami (zazwyczaj od 1 do 3 pierwszych spotkań) i mogą one przybrać formę dalszej psychoterapii, a więc regularnych, cotygodniowych stałych spotkań.
Psychoterapeuta jest zobowiązany do zachowania w tajemnicy informacji, które są ujawniane podczas spotkań oraz faktu, że dana osoba uczestniczy w psychoterapii. Z tajemnicy tej może go zwolnić jedynie sąd lub uzasadnione podejrzenie, że pacjent zagraża życiu i zdrowiu swojemu lub innych osób.
Zarówno pacjentowi, jak i psychoterapeucie przysługuje prawo do zakończenia psychoterapii, jak i jej przerwania na każdym etapie psychoterapii. Temat zakończenia terapii warto poruszyć nieco wcześniej, aby można było się przygotować do tego etapu.
created with
Website Builder .